Zinātnes un reliģijas konceptu potenciālā konverģence jautājumā par cilvēces atbrīvošanos no slimībām nākotnē

Biķis, Enoks Zinātnes un reliģijas konceptu potenciālā konverģence jautājumā par cilvēces atbrīvošanos no slimībām nākotnē. [Preprint] (Submitted)

[thumbnail of Veseliba.un.slimibas.Bikis.pdf]
Preview
PDF - Draft Version
518kB
[thumbnail of Veseliba.un.slimibas.Bikis.doc] Microsoft Word - Submitted Version
61kB

Abstract

Cilvēka slimību izcelsmi zinātne un reliģija lielā mērā izskaidro līdzīgi. Rekomendācijas par higiēnu un veselīgu dzīves veidu reliģijas kanonos un zinātnes atzinumos maz atšķiras. Veselības definīcija neprobežojas tikai ar slimību iztrūkumu vien, bet ietver arī mentālas, fiziskas un sociālas labklājības jēdzienu. Zinātnes atklājumi par slimību izcelsmi un to eradikācijas iespējām pamatojas ne tikai uz izziņas procesā iegūtiem faktiem, bet arī uz pētnieku saskari ar pārlaicīgo. Gan zinātne, gan reliģija uzsver cilvēka paša attieksmes pret slimībām svarīgumu. Medicīnas zinātne pilnveido vakcinācijas, attīsta genu terapiju un veic kontroli pār patogeno slimības izraisītāju izplatību un to izraisīto apdraudējumu cilvēkam. Zinātnes attīstība tuvojas reliģijas pasludinātajai paradīzei ar nemirstīga cilvēku, pilnīgi brīvu no slimībām. Pirmie soļi uz to ir efektīvi pretsāpju līdzekļi un paliatīvā terapija. Dabas likumi par paaudžu nomaiņu, ka cilvēka ķermenis nav nemirstīgs un tā funkcionēšanas laiks ir ierobežots, izslēdz pilnīgas visu slimību eradikācijas iespēju.

Item Type:Preprint
Uncontrolled Keywords:Slimība, slimību eradikācija, veselība, dzīves veids, higiēna, vakcinācija, genu terapija, reliģijas kanoni. [disease, eradication of diseases, health, lifestyle, hygiene, vaccination, gene therapy, pain relief, religious canons.]
Subjects:R Medicine > R Medicine (General)
B Philosophy. Psychology. Religion > BL Religion
Divisions:University of Latvia > F4 Faculty of Medicine
References:
1. Kara Rogers, Encyclopedia Britannica, 1984.

2. Paul W.Ewald, EVOLUTION OF INFECTIOUS DISEASE. Oxford University Press, 1994.

3. Krishna R. Dronamraju, Infectious Disease and Host Pathogen Evolution. Cambridge University Press, 2010.

4. Andrew Bossone Oldest Malarial Mummies Shed Light on Disease National Geographic News, October 30, 2008.

5. Michael Mc Darby, The Evolution of Childhood Diseases, Neurobiol Dis. 2009, Apr; 34(1):51-62.

6. Thomas M. Rando, MD, Ph D., Carmen Bertoni, Assistant Professor at University of California LA , Gene therapy of muscular dystrophy.

7. Dowdle WR, Hopkins DR. eds. The eradication of infectious diseases: report of the Dahlem Workshop on the Eradication of Infections Diseases.

ID Code:163
Deposited By: Enoks Biķis
Deposited On:18 Jan 2011 15:00
Last Modified:06 Feb 2021 14:41

Repository Staff Only: item control page